Co na sebe: těhotenské focení v zimě...

18.01.2019

Nejprve malý všeobecný úvod, než se dostanu k samotným tipům na lichotící těhotenské oblečení v zimě.

Sama jsem sice zastáncem přirozenosti, ale na druhou stranu musím říci, že přípravy na focení se nemají podceňovat. Dobrá příprava klienta totiž velice pomůže krásným fotkám. A proto je zde první díl seriálu s tipy, co na sebe:)

Rady platné pro všechna focení

Položte si sami otázku, jak chcete na fotkách vypadat? Co nejlépe? Tak pro to udělejte, co nejvíce je ve vašich silách. Vždyť pokud jdete na rande, nebo někam, kde chcete zapůsobit, jistě si nevezmete tepláky a nedorazíte s neumytými vlasy.

Pokud se chcete s radostí koukat na své fotografie s pocitem, jak Vám to slušelo, je to úplně ten stejný případ! Samozřejmě, že se nemusíte hned objednávat ke kadeřnici a vizážistce, ale dbejte na upravenost a zamyslete se nad tím, co si obléci.

Co se týče vlasů a make-upu, je to o tom, v čem se cítíte dobře. Nicméně, pokud to zvládáte, doporučuji si vlasy pěkně upravit, hlavně v případě rozpuštěných vlasů je dobré vzít si s sebou na focení hřeben. Naličte se, jak jste zvyklá, ať pak nemáte pocit, že jste na fotkách "nahá" a nebo naopak "zmalovaná".

Také velmi doporučuji, pokud to jde, pořádně se na focení vyspěte, spánek dělá divy a všichni víme, že únava na kráse nepřidá.

Jak se obléci na zimní těhotenské foceníRozdělila bych focení na dvě skupiny - v první jsou nastávající maminky, které opravdu chtějí mít wau fotky a podřídí tomu i to, že jim bude zima... ty pak přijdou třeba v šatech... Ale, kolik z nás má doma takové večerní šaty, do kterých se vejdou s bříškem?


Takže teď zkusíme vymyslet něco, co je slušivé, také to vypadá na fotkách pěkně, najdete to i u sebe v šatníku a navíc, tolik nezmrznete!:)

Zde je několik tipů:

1) Vrstvěte!

Zaprvé, vypadá to pěkně, zadruhé, můžete ze sebe případně na rychlo některou vrstvu sundat, bude-li potřeba. Ideální jsou rozepínací svetry, plédy, kabátky, vše, co může odkrýt vaše krásné bříško. Pokud je to možné, vyhněte se bundám (raději bych pak doporučila více se podvléci a na čas focení je prostě sundat).

2) Zdůrazněte bříško!

To je přece i důvod těhotenského focení, ne? Určitě jste si po dobu těhotenství všimly, že klasické poučky o volném těhotenském oblečení nějak nefungují. Naopak, velmi pěkně vypadají úplé oděvy, které bříško obepnou nahoře i dole a neudělají z vás stan (má vlastní zkušenost z těhotenství). Proto takový úplý oděv doporučuji jako první (triko, tunika, šaty) případně, máte -li, i druhou vrstvu oblečení (svetr). Můžete si vzít na pomoc i stuhy a pásky.

3) Hrajte si s doplňky!

Na fotkách vypadají skvěle a ještě zahřejou! Šály, čepice, rukavice, deky...

4) Slaďte se!

Tady je to už trochu těžší, zvláště, když se budete fotit ještě třeba s partnerem nebo dalšími dětmi. Chápu, že těhotenský šatník máme jen na chvíli a těžko se v něm vybírá, ale pokud se Vám to povede, bude to super:) Ideální je začít od člena, na kterého se oblečení vybírá nejhůře a pak doladit zbytek. Pro inspiraci můžete mrknout na mou nástěnku na pinterestu - barvy ve fotografii.

A hlavně se můžete podívat na mnoho krásných zimních těhotenských outfitů, které jsem pro Vás shromáždila.

Doufám, že Vám mé rady pomohly a usnadní Vám rozhodování, co na sebe, až se půjdete fotit:)

A pokud byste ještě neměly domluven svůj termín, můžete tak učinit třeba zde:)