Co na sebe: těhotenské focení v zimě...

18.01.2019

Nejprve malý všeobecný úvod, než se dostanu k samotným tipům na lichotící těhotenské oblečení v zimě.

Sama jsem sice zastáncem přirozenosti, ale na druhou stranu musím říci, že přípravy na focení se nemají podceňovat. Dobrá příprava klienta totiž velice pomůže krásným fotkám. A proto je zde první díl seriálu s tipy, co na sebe:)

Rady platné pro všechna focení

Pokud se chcete s radostí koukat na své fotografie s pocitem, jak Vám to slušelo, nezanedbejte alespoň malou přípravu! Samozřejmě, že se nemusíte hned objednávat ke kadeřnici a vizážistce, ale dbejte na upravenost a zamyslete se nad tím, co si obléci.

Co se týče vlasů a make-upu, je to o tom, v čem se cítíte dobře. Pokud to zvládáte, doporučuji si vlasy pěkně upravit, hlavně v případě rozpuštěných vlasů je dobré vzít si s sebou na focení hřeben. Naličte se, jak jste zvyklá, ať pak nemáte pocit, že jste na fotkách "nahá" a nebo naopak "zmalovaná".

Také velmi doporučuji, pokud to jde, pořádně se na focení vyspěte, spánek dělá divy a všichni víme, že únava na kráse nepřidá.

Jak se obléci na zimní těhotenské focení

U mne máte dvě možnosti:

Můžete využít zapůjčení některých z mých mnoha šatů pro těhotenská focení. Některé jsou pro otužilé maminky, jiné mají dlouhé rukávy, takže se pod ně můžete i podvléci (termoprádlo a podobně, případné nerovnosti pod šaty vyřeší retuš).

Pokud však dáváte přednost pohodlí a vlastnímu oblečení, nezoufejte!

Zkusíme vymyslet něco, co je slušivé a najdete to i u sebe v šatníku!

Zde je několik tipů:

1) Vrstvěte!

Zaprvé, vypadá to pěkně, zadruhé, můžete na chvíli některou vrstvu sundat, bude-li potřeba. Ideální jsou rozepínací svetry, plédy, kabátky, vše, co může odkrýt vaše krásné bříško. Pokud je to možné, vyhněte se bundám (raději bych pak doporučila více se podvléci a na čas focení je prostě sundat).

2) Zdůrazněte bříško!

To je přece i důvod těhotenského focení, ne? Určitě jste si po dobu těhotenství všimly, že klasické poučky o volném těhotenském oblečení nějak nefungují. Naopak, velmi pěkně vypadají úplé oděvy, které bříško obepnou nahoře i dole a neudělají z vás stan (má vlastní zkušenost z těhotenství). Proto takový úplý oděv doporučuji jako první (triko, tunika, šaty) případně, máte -li, i druhou vrstvu oblečení (svetr).

3) Hrajte si s doplňky!

Na fotkách vypadají skvěle a ještě zahřejou! Šály, čepice, rukavice, deky...

4) Slaďte se!

Tady je to už trochu těžší, zvláště, když se budete fotit ještě třeba s partnerem nebo dalšími dětmi. Chápu, že těhotenský šatník máme jen na chvíli a těžko se v něm vybírá, ale pokud se Vám to povede, bude to super:) Ideální je začít od člena, na kterého se oblečení vybírá nejhůře a pak doladit zbytek. Pro inspiraci můžete mrknout na mou nástěnku na pinterestu - barvy ve fotografii.

A hlavně se můžete podívat na mnoho krásných zimních těhotenských outfitů, které jsem pro Vás shromáždila.

Doufám, že Vám mé rady pomohly a usnadní Vám rozhodování, co na sebe, až se půjdete fotit:)

A pokud byste ještě neměly domluven svůj termín, můžete tak učinit třeba zde:)